Вівторок, 07.04.2020, 17:05
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ "Теофіпольський ПАПЛ"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2016 » Листопад » 21 » Науково-практична конференція «Discover British and American Traditions»
16:23
Науково-практична конференція «Discover British and American Traditions»

З метою поглибленого ознайомлення та дослідження культурного життя англомовних країн, детального вивчення особливостей проведення спільних свят, набуття духовного багатства, самостійності, естетичних смаків, виховання любові й шанування людей до традицій та звичаїв країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою, виховувати інтерес до вивчення англійської мови в ліцеї була проведена науково-практична конференція «Discover British and American Traditions».

Хлопці та дівчата I-го і II-го курсів цікаво й змістовно привідкрили завісу британських і американських традицій. Розпочала конференцію викладач іноземної мови Лазаріва Ю.М. словами, що «свято – первинна і незнищенна категорія людської культури. Будь-яка країна – це окремий світ, зі своїми законами, звичаями та ставленнями. Отже, свята, неважливо які, – це, фігурально кажучи, дзеркало, в якому відбивається душа народу та її серце. Свято завжди асоціюється з теплом, подарунками, сміхом та феєрверками.»

Усі присутні уважно слухали доповіді про свята у Великобританії учнів 11 групи: Павла Моцюка, Валентина Яремишина, Андрія та Олексія Ліщенків. Наведемо основні тези їхніх досліджень:

 • офіційно існує лише 38 свят;

 • Різдво (>Christmas) – найголовніше свято, яке відзначають 25 грудня. Англія – батьківщина різдвяних традицій. Готуватися до свята тут починають заздалегідь. Першим підготовчим кроком є піст, який триває чотири тижні і носить назву Адвент. З початку Адвенту англійці приносять у свої будинки особливу різдвяну прикрасу , виготовлену у вигляді вінка – «Advent Wreath». Якщо звичайні віночки вішають на двері, то цей урочисто поміщають на стіл і прикріплюють до нього 4 свічки, кожна з яких горить в одну з неділь Адвенту. У дні перед Різдвом на вулицях Англії можна зустріти людей, які співають традиційні різдвяні пісні про народження Ісуса і його життя. Традиція класти подарунки в панчохи також прийшла з Англії вікторіанських часів. За легендою, коли Санта-Клаус вперше проник в будинок через димар, з його кишені в мокру шкарпетку, підвішену сушитися над каміном, впало кілька золотих монет. Саме англійцям ми зобов'язані звичаєм дарувати на свята листівки. Англійці вважають, що різдвяний стіл визначає благополуччя року, тому обов'язково готують різноманітне меню.  Ошатна ялинка – традиційний атрибут Різдва. Суто англійським вважається звичай постановки на Різдво сценок-пантомім. 

 • Новий Рік (>New Year’s Day)  – сімейне свято. Перший чоловік, що прийшов до вас після Нового Року, може принести вам удачу, особливо якщо він приходить із окрайцем хліба і вугіллям. Хліб символізує багатство, а вугілля – тепло. Коли найбільший годинник Лондона – Біг Бен – починає бити 12, люди на площі беруться за руки і співають. Вони також бажають один одному щасливого нового року.

 • Великдень (>Easter)  – це дуже популярне свято. На Великдень британці святкують відродження, даруючи один одному великодні шоколадні яйця. Катання яєць – це традиційне розвага на Великдень.

 • У Страсну П'ятницю (>Good Friday)   булочники продають гарячі булочки у формі хреста. Наступний після Великодня понеділок – вихідний, і багато людей їдуть на морське узбережжя на цілий день чи йдуть на яке-небудь спортивне змагання – футбол чи стрибки.

 • Хеллоуін (>Halloween) означає «День усіх святих» і святкується 31 жовтня. Це свято відзначають багато людей і пов'язане воно з відьмами та привидами.

 • День святого Валентина (>St.Valentine’s Day) святкують 14 лютого. Це свято названо на честь християнського мученика Валентина, який був засуджений до страти. Було видано наказ, який забороняє одруження, але Валентин знехтував і таємничо обвінчав закоханих.

 • 17 березня відзначається день святого Патріка (>St.Patrick’s Day) – свято весни. Якщо у день святого Валентина все набуває червоних відтінків, то у день святого Патріка все зеленіє. 

 • 1 квітня відзначається День сміху (>Aprils Fools Day).

 • День Матері (>Mother’s Day) нагадує 8 Березня. 

Про свята в США розповіли учениці 13 групи Анжела Комарницька й Ірина Феденько та учні 22 групи Святослав Мельник і Віталій Митюк. Наведемо основні тези їхніх досліджень:

 • Упродовж року американці відзначають 10 федеральних свят, які є вихідними днями.

 • Новий Рік — 1 січня. (Відмінність святкування цього дня від українських традицій: замість ялинки — «різдвяне дерево», тобто будь-яке інше дерево).

 • День Мартіна Лютера Кінга — третій понеділок січня. Мартін Лютер Кінг-молодший, американський священнослужитель африканського походження, вважається одним з великих американців, тому що невпинно вів боротьбу за громадянські права всіх людей ненасильницькими способами.

 • День президентів — відзначається кожного третього понеділка лютого і присвячений пам'яті двох великих президентів США — Джорджа Вашингтона (народився 22 лютого 1732 р.) і Авраама Лінкольна (народився 12 лютого 1809 р.).

 • День пам'яті — останній понеділок травня. (День пам'яті всіх загиблих у війнах).

 • День незалежності — 4 липня. День незалежності вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни. Більшість американців називають це свято просто за його датою — «Четверте липня». Свято нагадує про те, що 4 липня 1776 було підписано Декларацію незалежності.Цього дня в 1776 році у Філадельфії Другий континентальний конгрес проголосив незалежність від Англії об'єднаних американських колоній, які отримали назву Сполучені Штати Америки. Конгрес ухвалив Декларацію незалежності, якою були проголошені рівність людей, їхні права на «життя, свободу і прагнення до щастя». Автором цієї декларації був Томас Джеферсон, послідовник англійських філософів і французьких просвітників. Втіленням ідеалів Декларації і своєрідним символом США стала статуя Свободи, встановлена в 1886 році на скелястому острові біля входу до Нью-Йоркської бухти, в її лівій руці текст Декларації, а в правій — факел, який освітлює іммігрантам їх нелегкий шлях на континент. День незалежності — одне з найпопулярніших і найулюбленіших свят у країні. Цього дня проводяться паради, влаштовуються феєрверки, американці вивішують на будинках державні прапори США.

 • День праці — перший понеділок вересня.

 • День Колумба — 12 жовтня. 3 вересня 1492 року з Іспанії вирушила експедиція під керівництвом Христофора Колумба. Він був упевнений, що рухаючись на захід через Атлантичний океан зможе дістатися Азії. 12 жовтня моряки побачили землю. Колумб зійшов на берег невеликого острова і затвердив його власністю Королеви Ізабелли Іспанської, яка фінансувала його експедицію. Він назвав острів Сан-Сальвадор, що означає Святий Спаситель. Колумб вважав, що острів був одним з островів Індії. Насправді Колумб приплив до Карибського моря, до групи островів, які в наш час відомі як Багамські острови. Великий континент, який нині називається Північною Америкою, був всього за 50 миль на північний захід. Замість відкриття морського шляху в Азію, Колумб відкрив Новий Світ.

 • День ветеранів — другий четвер листопада.

 • День подяки — четвертий понеділок листопада. (Найдавніше з федеральних свят). В останній четвер листопада у США відзначають День Подяки (Thanksgiving Day). Це одне з найпопулярніших свят у країні. Напередодні Дня Подяки розквітає доброчинність: американці намагаються нагодувати і якось порадувати своїх ближніх, яким не пощастило в житті. 

 • Різдво — 25 грудня. Різдво почали святкувати в США тільки в XIX столітті. У 1831 році штат Арканзас, а в 1837 році штат Луїзіана визнали Різдво офіційним святом. Незважаючи на це, до кінця XIX століття 25 грудня не вважався важливим святом. Однак поступово позиції церков пом'якшилися. Спершу вони ввели різдвяні релігійні відправи в недільних школах. Цікаво, що на погляди американців щодо Різдва вплинув літературний твір. У 1843 році Чарльз Діккенс (Charles Dickens) написав «Різдвяні повісті» (Christmas Carol), де розповідалося про жадібну і егоїстичну людину, яку на Різдво відвідали духи Минулого, Сьогодення й Майбутнього, що цілком змінило його і його життя. Після публікації твору Діккенса, різдво для американців перетворилося на сімейне свято. Франклін Пірс (Franklin Pierce (1853–1857) став першим президентом США, який встановив Різдвяну ялинку в Білому домі. У 1885 році був прийнятий закон, за яким день Різдва визнавався неробочим днем для всіх державних службовців (у 1895 році Різдво було визнано загально-національним святом, і право відпочинку отримали всі працюючі американці). У 1891 році на галявині перед Білим Домом вперше встановили Національну Різдвяну Ялинку. Це по цей день є однією з найголовніших різдвяних традицій США.

 • Окрім зазначених днів, американці відзначають: День Святого Валентина — 14 лютого, День Матері — друга неділя травня, День Батька — третя неділя червня, День вигнання злих духів Хеллоуїн — 31 жовтня. Американці ірландського походження відзначають День Святого Патріка; єврейського походження — Рош Хашанах — у вересні, Іом Кіпур — у жовтні, Ханука — в грудні. У ці дні багато фірм і підприємств також мають неробочі або короткі робочі дні. Крім того, кожен з 50-ти штатів має власні свята.

 • Для більшості американців особливе значення з точки зору історії нації мають два свята: День подяки і 4 липня.

Отже, кожна країна – індивідуальна та своєрідна. Її традиції потрібно поважати так, як ми поважаємо традиції свого народу. Адже звичай країни – це її індикатор, тобто це показник країни як народу, частини суспільства.

Тому висновком буде те, що потрібно вивчати та знати не лише свої свята та символи, а і свята та символи інших народів світу.

Про звичаї, традиції і стиль життя американців досліджував Ілля Моргунков, учень 12 групи.

У Європі є люди, що прожили у своєму будинку і пропрацювали на одній роботі 20, 30 чи більше років. Але американцям подобаються зміни, вони називають це духом пригод, що вважається більш характерним для Америки, ніж для Європи. Їм подобається переїжджати, змінювати будинки і роботу. У той час, як англійці вважають дурним тоном задавати особисті питання, американці цього не відчувають. Американець розповість вам усе про себе, свою дружину і родину і розпитає вас, звідки ви, де працюєте, чи подобається вам Америка і як довго ви збираєтеся тут пробути. Американцям подобається товариськість. Вони зовсім не проти з’явитись на загальному огляді — їм це навіть подобається. Цю товариськість супроводжує всеосяжна гостинність. І, звичайно ж, жодна нація не може жити без гумору. Як вони самі говорять, в американця повинна бути одна дружина, дві машини, троє дітей, четверо свійських тварин, п’ять костюмів, шість акрів землі, сім кредитних карток — і він вважається щасливчиком, якщо в його кишені є вісім центів.

Юрій Слободенюк , учень 22 групи, описав британські звичаї.Традиції   в Англії – це горезвісні три кити, на яких тримається земля. До деяких аспектів життя англійці ставляться з особливою повагою. Облаштування власного будинку й саду – найпоширеніше захоплення англійців. Традиційною є також і любов до тварин. Англійці люблять їх ревно, майже в кожному будинку тримають домашніх вихованців. Чай п’ють з молоком і багато разів на день. Національними видами спорту по праву вважаються гольф, крикет, теніс, кінне поло, рибна ловля і полювання на лисиць. Прекрасною традицією є і добра освіта для дітей. Англійці дуже пишаються своєю чистою   англійською мовою. Типовий британець дотепний, упертий і є прихильником традицій. Британці не схильні відкрито виражати свої емоції, вони більш формальні в спілкуванні і повільно заводять друзів.  

І учасники, і гості конференції дійшли висновку, щоб осягнути народи інших країн, недостатньо знання лише мови, треба знати культуру та історію цієї країни, що  дозволяє глибше зрозуміти й вивчити умови життя людей, їх соціальний статус, історичне минуле країни загалом і окремих регіонів.

Не відкриття, що кожний народ відрізняється методом святкування будь-якої події. Кожна країна по-своєму сприймає та розуміє певне свято чи дату. Але саме свята споріднюють весь світ в одну велику і дружну родину. Дружну, тому що свята спільні та традиційно теплі і веселі в будь-якій країні.

 

Викладач іноземної мови Лазаріва Ю.М.

 

 

Переглядів: 336 | Додав: Ksenija | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Екологічна освіта

 

 

 

Безпека громадян

 

 

 

Пошук
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту