Неділя, 16.05.2021, 17:26
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ "Теофіпольський ПАПЛ"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія ліцею

ТЕОФІПОЛЬ … НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ

В ЧУДОВОМУ КУТОЧКУ ЗЕМЛІ

УКРАЇНСЬКОЇ  -  ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

 

Теофіполь – селище цукровиків, садівників, тваринників і кукурудзівників, селище гостинних, добрих і мудрих людей, що закоханні і в свою роботу, і в свої чепурні обійстя, у свою землю, яка щиро обдаровує дбайливих господарів. Гарні слова про Теофіполь звучать у вірші місцевого поета – Романюка В.І.

Ідуть в історію століття,

А Теофіполь мій стоїть,

І розквіта на радість людям,

То як його не полюбить!

Хмельницький звідси із боями

Шляхетне військо виганяв

І залишилися кургани

Як пам’ять тих геройських справ.

Тож і стоїть він непохитно

У тихій зелені садів,

І зустрічає всіх привітно,

Як бог того велів.

На цій прекрасній землі за наказом начальника Вінницького управління трудових резервів 23 вересня 1954 року було створено навчальний заклад– Коров’єнське училище механізації сільського господарства №11.

Мета створення училища : підготовка механізаторських кадрів і направлення їх для освоєння цілинних земель Казахстану та поповнення механізаторів в с/г на Хмельниччині.

Училище створене на основі колишніх військових казарм, які за словами очевидців, збудовані були за декілька днів. З 1 грудня 1954 року було розпочато навчання за професією «механізатор – комбайнер» в 13 навчальних групах з контингентом 392 учні.

Першим директором училища був призначений Бака Микола Іванович.

Першими Заступниками директора було призначено Богуцького Броніслава Івановича, та– Мацюка Андрія Михайловича.

Училище день у день набиралося сил, міцніло, розвивалося, щоб нарешті стати великою кузнею кадрів для сільського господарства.

Завдяки невпинній роботі працівників училища, база навчального закладу з кожним роком міцніла, розвивалась.

У числі перших на посаду майстра виробничого навчання були прийняті Поліщук Григорій Лук’янович, Процюк Іван Парфенович, Кулевич Леонід Михайлович, Окаєвич Петро Іванович. Викладачами працювали Басістий Федір Васильович, Шаповалюк Олексій Максимович, Чертюк Михайло Зіновійович, Юрчук Володимир Дем’янович, Тишкун Василь Данилович.

11 червня 1955 року відбувся перший випуск :

3 жовтня 1955 року в училищі розпочато підготовку трактористів – машиністів широкого профілю. З 1964 року училище розпочинає підготовку шоферів категорії «С» для Збройних Сил України

З 1958 року по 1975 рік директором училища працював Богуцький Броніслав Іванович

В 70 роках було закінчено реконструкцію складських приміщень під гуртожитки, проведено ремонт побутового корпусу і здано в експлуатацію їдальню, спортивний зал і актовий зал, збудовано і здано в експлуатацію котельню.

У зв’язку з утворенням Хмельницького облуправління профтехосвіти з 1 січня 1970 року училище було перейменоване в Теофіпольське ПТУ – 4, а з серпня 1984 року – в Теофіпольське СПТУ – 34.

З 1976 року по лютий 1978 року директором училища працював Тимощук Петро Іванович З вересня 1976 року училище переходить на підготовку кваліфікованих робітників з середньою освітою.

В 1976-1978 рр. училище двічі нагороджувалось перехідним Червоним Прапором Прикарпатського військового округу за підготовку водіїв для Збройних Сил країни

В кінці 70-х  директорами навчального закладу були Давидюк В,П. та Панчук Степан Трохимович.

З 1980 р. до 1988 р. директором училища працював Параїл Володимир Васильович. В училищі побудовано п’ятиповерховий гуртожиток, до котельні підведено природний газ побудовано триповерховий учбовий корпус, побудовано майстерню по ремонту с/г техніки. Учбове господарство було одним з перших в області. Училище постійно виконувало плани щодо підготовки висококваліфікованих с/г кадрів і займало призові місця серед профтехучилищ області.

З 1980 року в училищі розпочато підготовку кухарів дитячого харчування, а з 1989 року – кухарів-кондитерів.

З 1989 по 1999 рік директором училища працював Кріль М. К., було проведено багато робіт по благоустрою території училища, реконструкції приміщень.

До послуг учнів було 22 трактори, 17 автомобілів, 2 зернозбиральних та 2 бурякових комбайни, 1 буряковий навантажувач.

З 1999 року по 2011 року директором училища працював Сліпчук М.П., В училищі навчалося понад 300 учнів. Здобували спеціальності тракториста - машиніста широкого профілю, водія автотранспортних засобів категорії «С», слюсара - ремонтника, кухаря - кондитера.

Навчальний заклад випустив уже більше 17 тисяч дипломованих робітників для народного господарства. Багато випускників стали відомими трактористами, комбайнерами, шоферами, кухарями. Це комбайнер з с. Лонки Волочиського району Герой Соціалістичної Праці Примуд Станіслав Йосипович (випуск 1960 р.), орденоносці Шклярук Олександр Тихонович., Томчук Олександр Гнатович та інші.

З 1 липня 2003 року Теофіпольске ПТУ – 34 реорганізоване в Теофіпольський професійний аграрний ліцей

За цей період в училищі відпрацювало багато працівників, які своєю працею збагачували трудовий потенціал рідної хмельничини, батьківщини. честь і хвала їм усім.

Молодому поколінню є з кого брати приклад.

У 1968 р. закінчив СПТУ – 11 Володимир Пантелеймонович Романчук – вдумливий, ініціативний, прагматичний керівник ВСГК «Мир». За багаторічну роботу Володимира Пантелеймоновича нагороджено Почесними грамотами Верховної Ради України (2004р.) та Кабінету Міністрів (2005р.).

 Незважаючи на свій вік, наше училище залишається молодим; викладацький колектив сповнений нових ідей та прагнень.  Організацію навчально-виховного процесу забезпечують 55 педагогічних працівників з них  директор, заступник директора з навчально- виробничої роботи, заступник директора з виховної роботи, методист, старший майстер,  соціальний педагог, практичний  психолог, керівник фізвиховання,   вихователів та керівник гуртка, 10 викладачів загальноосвітньої підготовки,  9 -  професійної підготовки  та 24 майстри виробничого навчання .

Проходять роки.  Ліцей живе новим життям. Важливим питанням на сьогодні є налагодження партнерських взаємин із роботодавцями, підприємствами-замовниками робітничих кадрів. Прикладом позитивного партнерства можна вважати співпрацю ліцею з місцевими агропідприємствами, центром зайнятості.

Якими будуть наступні роки залежить саме від нас. Але прикладаючи максимум зусиль навчальний заклад був, є, і буде, коли в ньому працювали і працюють творчі і цілеспрямовані колеги істинні українці, нащадки героїв.

 

 

 

Дистанційна освіта

 

 

Екологічна освіта

 

Безпека громадян

 

 

 

Пошук
Друзі сайту