Вівторок, 18.12.2018, 23:18
Вітаю Вас Гість | RSS

ДНЗ "Теофіпольський ПАПЛ"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Психолог інформує

Що таке гендерна рівність?

Ґендерні стереотипи відбивають погляди суспільства на поведінку, яка очікується від чоловіків або від жінок. Таким чином, ґендерні стереотипи – це наше розуміння чоловічої і жіночої традиційної ґендерної ролі, суспільні погляди на те, як повинні себе поводити жінка і як чоловік; що вважати чоловічим, а що – жіночим; якими видами діяльності можуть чи не можуть займатися жінки, якими – чоловіки; які професії є жіночі, які – чоловічі тощо.
Ґендерна дискримінація – це будь-які відмінності, винятки або обмеження за ознакою статі щодо реалізації людиною прав людини і свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, громадській та будь-якій іншій сфері.
Звісно, ґендерна дискримінація торкається і жінок, і чоловіків. Проте так історично склалося, що саме жінка в сучасному світі є більше дискримінованою.
Коли ми говоримо про нерівноправність жінок у суспільстві, то нам необхідно знати ще такий важливий термін як «сексизм». Сексизм – це зверхнє, зневажливе ставлення однієї статі до іншої. Воно ґрунтується на уявленні про гадану перевагу моральних, інтелектуальних, культурних, фізичних та інших властивостей однієї статі стосовно іншої.
Гендерна дискримінація жінок
Сучасне становище жінок в українському суспільстві характеризується нерівністю. Конституційно закріплене право громадянки України на рівність із чоловіками в усіх проявах стало залежним від біологічної статі, від того, що вона жінка. Ця нерівність існує в усіх сферах життя.
Гендерна дискримінація чоловіків
Але не лише жінки зазнають дискримінації, а й чоловіки теж.
В ролі дискримінатора виступають по перше самі чоловіки, жінки та держава, а найголовніше це спосіб виховання чоловіка. Ми всі розуміємо біологічну статеву різницю між людьми. Але існує ще й така різниця, як ґендер. На відміну від біологічної, ця статева різниця існує тільки в головах людей.
Отже, ґендерні ролі чоловіків і жінок залежать не від того, що ви народилися дівчиною чи хлопцем, а від того, в який час і в якій країні ви народилися дівчиною чи хлопцем. Те, що здавалося дивним і неможливим сто років тому, стає звичним і правильним сьогодні. Ми не вибираємо, в який час народитися. Проте ми можемо вибрати свою поведінку, яка в будь-який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту людей від ґендерної дискримінації та насильства.
Рівність прав, рівність можливостей
Це одна з найважливіших складових життя людини, яка стосується всіх його сторін і яка ставить у центр не проблеми жінок, а досягнення паритетних відносин між двома статями. Ґендер є ключем до вирішення проблем не тільки жінок, а й всього суспільства. А ґендерна рівність, захищаючи права та можливості обох статей, є основою прав та свобод жінок і чоловіків..
Тому коли мова йде про ґендер, то це не обмеження прав чоловіків, а створення можливості для самореалізації й жінок, і чоловіків. Ґендерні зміни передбачають використання людського ресурсу обох статей, а не тільки однієї половини. Стать не є першопричиною психологічних чи соціальних відмінностей між чоловіками та жінками, тому біологічний фактор не повинен визначати долю чоловіків та жінок в Україні. Гендерне законодавство України дає рівні можливості для всіх, як для чоловіків так і для жінок. Хоча законодавчо чоловіки і жінки рівноправні, проте юридично задеклароване рівноправ'я значно відрізняється від фактичного становища жінки та чоловіка в суспільстві. Маючи права, жінки фактично позбавлені можливості їх отримати в повній мірі. Чоловіки теж не завжди отримують те що передбачене законами. Тому всі міжнародні та національні документи на сьогодні підлягають перегляду з метою подолання гендерної дискримінації.

Категорія: Психолог інформує | Додав: ostapchukolga9 (22.10.2018)
Переглядів: 19 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Екологічна освіта

 

 

 

Безпека громадян

 

 

 

Пошук
Друзі сайту